اخبار

فیزیوتراپی در درمان واژینیسموس موثر است

به گزارش روابط عمومی شهرک سلامت اصفهان، واژینیسموس یک اختلال جنسی است که مختص زنان میباشد. در تعریف علمی، واژینیسموس به اسپاسم غیرارادی مداوم یا عود کننده عضلات یک سوم خارجی واژن که مانع از مقاربت جنسی میشود را میگوید. فرد در ایجاد این اختلال هیچ نقشی ندارد. این اختلال باعث ناراحتی قابل ملاحظه یا مشکلات بین فردی در زوجین میشود.

علائم سرطان مثانه

یکی از نشانه های سرطان مثانه وجود خون در ادرار است که به نام(هماچوری)شناخته شده است. هماچوری اغلب توسط شرایط دیگر مانند تروما، عفونت، اختلالات خونی، مشکلات کلیوی،ورزشی و یا برخی از داروها ایجاد می شود.

استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی الزامی است

استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی الزامی است

ژنیکوماستی، بزرگ شدن نسج پستان در مردان

عضو مرکز تحقیقات سرطان پســتان در دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان گفت: ژینکوماستی یا بزرگ شدن نسج پستان در آقایان از شکایت های شایع در بین پسران نوجوان و مردان تا سنین میانسالی است. بــه گــزارش روابــط عمومی شــهرک ســلامت اصفهان، مریم طباطباییان تصریح کرد: ژینکوماســتی به رشــد غیرطبیعی پســتان در مردان گفته میشود و چند علت دارد، در زمان جنینی نســج پســتان از لایه اکتودرم تشــکیل و در مســیر خط شــیری از زیر بغل تا کشاله ران گسترده میشود، سپس بخش سینه ای در جنین انسان تبدیل به نسج پستان میشود

آمنیوسنتز آزمایشی تشخیصی قبل از تولد جنین

یک متخصص زنان و زایمان و نازایی گفت: آزمایش آمنیوسنتز یک تکنیک پزشکی تشخیص قبل از تولد است که در طی آن مقدار کمی از مایع آمنیون (مایع موجود در کیسه آب جنین که شامل سلول های جنینی است)گرفته‌می‌شود و مورد بررسی ژنتیکی قرارمی‌گیرد. این شیوه معمولاً از 15 تا 18 هفتگی انجام می‌گیرد تا زمان کافی برای بررسی و اقدامات لازم وجود داشته باشد.