اخبار

شهردار اصفهان: مدیریت شهری ظرفیت های خود را در حوزه سلامت به کار گرفته است

13\11\1399
شهردار اصفهان: مدیریت شهری ظرفیت های خود را در حوزه سلامت به کار گرفته است

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  قدرت اله نوروزی اظهار داشت: قرار بوده در شهرک سلامت مجموعه هایی افتتاح شود تا بتواند خیال مردم را از دغدغه های مربوط به برخی از بیماری ها یا مراکز درمانی راحت کند، شهرداری اصفهان به عنوان یکی از شرکای شهرک سلامت تمام کاری را که باید انجام می داد، انجام داده است و شریک این مرکز نیز با تمام همت جایگاهی را ایجاد کرده که به طور حتم باعث خوشحالی همگان خواهد شد.

شهردار اصفهان ادامه داد: اگرچه امروز حوزه سلامت متولیان خاص خود را دارد با این وجود شهرداری اصفهان با ماموریت های متنوع و متعدد در حوزه سلامت نیز وظایفی را بر عهده گرفته و مدیریت شهری ظرفیت های خود را به کار بسته است، شهرداری در برخی از وظایف جانشین سایر دستگاه ها شده و در حوزه سلامت نیز نقش موثر خود را به خوبی ایفا کرده است.   

وی اضافه کرد: گرفتن تست کرونا در خودرو شاید در نگاه اول کار ساده ای باشد اما زمانی که مردم در شرایط وحشت و ترس از مسری بودن یک بیماری، نگران پیاده شدن از خودرو و رفتن به آزمایشگاه باشند ارزش این کار مشخص می شود.

نوروزی گفت: نمونه گیری به این نحو آرامش و آسایش را به خانواده ها باز می گرداند. همه ما ماموریت داریم این کارها را برای مردم انجام دهیم. شهرداری از تمام کسانی که در بهبود سلامت روانی و جسمانی مردم تلاش می کنند، حمایت می کند. 

*ارائه خدمات تشخیصی با کیفیت و منطبق با استانداردهای جهانی در شهرک سلامت

رییس آزمایشگاه ملل شهرک سلامت نیز در این آیین گفت: همکاران من در مجموعه شهرک سلامت انجام خدمت جدیدی در مسیر سلامت مردم را در دستور کار خود قرار داده اند و امروز خدمت جدیدی برای شهروندان به مرحله اجرا در می آید،  

مجتبی بزرگی تصریح کرد: آزمایشگاه چند تخصصی بزرگ ملل با ارائه گستره وسیعی از خدمات آزمایشگاهی منطبق با استانداردهای جهانی و نمونه گیری آزمایشگاهی، به صورت خودروگذر در خدمت شهروندان و هموطنان است.

وی اضافه کرد: عزم راسخ دست اندرکاران این آزمایشگاه بر اهتمام و سخت کوشی در جهت گشودن عرصه ‌ای نو و مدرن در حوزه تشخیص پزشکی در پایگاه مدرن شهرک سلامت با مجموعه ‌ای از کلینیک ‌ها، پاراکلینیک ‌ها و بیمارستان مجهز به آخرین فناوری ‌های پزشکی تخصصی و فوق تخصصی روز جهان استوار است.

بزرگی افزود: آزمایشگاه پزشکی ملل به همت موسسین و مشارکت حدود ۴۰ نفر از صاحب نظران رشته علوم آزمایشگاهی و تخصص‌ های گوناگون در مجموعه بی نظیر شهرک سلامت اصفهان احداث شد.

وی ادامه داد: آزمایشگاه ملل با حضور صاحب نظران با تجربه در دانش علوم آزمایشگاهی در تخصص‌های کلینیکال، پاتولوژی، پزشکی ملکولی، ژنتیک پزشکی و شاخه‌های وابسته در راستای ارائه خدمات تشخیصی با کیفیت منطبق با استانداردهای جهانی به مردم و مراکز علمی تحقیقاتی و رشد و تعالی، طب پیشگیری گام بر می‌دارد.

بزرگی با اشاره به اصول و اهداف مترقی آزمایشگاه ملل که به عنوان چشم ‌انداز و بیانیه ماموریت این مجموعه به طور سیستماتیک، پیوسته مدیریت و رهبری می‌ شود، گفت: ارائه خدمات تشخیصی با کیفیت و منطبق با استانداردهای جهانی به شهروندان و هموطنان سراسر کشور و گردشگران سلامت مراجعه کننده، ارتقا مستمر سطح دانش علوم آزمایشگاهی بر پایه تحقیق و پژوهش، اصلاح و بهبود دائمی روش‌های تشخیصی در آزمایشگاه و همکاری مداوم با مراکز علمی داخل و خارج کشور، دانشوران رشته علوم آزمایشگاهی، آزمایشگاه ملی سلامت و جامعه پزشکی به منظور توسعه بهره وری در کلیه بخش‌ های آزمایشگاهی، انتقال فناوری آزمایشگاهی روز دنیا به کشور و حرکت در مسیر خودکفایی و بی نیازی از ارسال نمونه بیماران به خارج از کشور همچنین کنفرانس‌ ها و همایش‌ های علمی مرتبط با رشته علوم آزمایشگاهی و تامین نیازهای آموزشی مدیران و مسئولان فنی آزمایشگاهی در بخش خصوصی، عمومی و دولتی از جمله این اهداف است.

وی اضافه کرد: مجموعه تشخیصی،‌ درمانی و بیمارستانی شهرک سلامت اصفهان زیر یک سقف، به عنوان یک طرح عظیم ملی و عام المنفعه می تواند برای کشور، حوزه سلامت و گردشگری سلامت الگو باشد و بالابرنده شاخص بهداشتی کشور در میان ملل جهان شود. 

*ارائه بسته کاملی از خدمات درمانی و پزشکی در شهرک سلامت

سرمایه ‌گذار شهرک سلامت در آیین افتتاح مرکز نمونه‌ گیری آزمایشگاهی، خودرو گذر در آزمایشگاه بزرگ ملل شهرک سلامت اصفهان، اظهار کرد: شهرک سلامت باید جوابگوی خدمات ارائه شده باشد، البته این آزمایشگاه درآمدزایی نداشته و انتظار درآمد نیز نداریم.

مسعود صرامی با بیان اینکه در شهرک سلامت پکیج کاملی از خدمات درمانی و پزشکی به هموطنان ارائه می ‌شود، تصریح کرد: از افرادی که پیشینه درخشانی در عرصه درمان و پزشکی داشتند برای ورود به شهرک سلامت دعوت به عمل آمده است.

وی خاطرنشان کرد: با زیرساخت‌ های فراهم شده شهروندان برای استفاده از خدمات درمانی نیاز به انجام سفر به سایر نقاط استان یا کشور ندارند.

سرمایه ‌گذار شهرک سلامت با تاکید بر اینکه منتظر ساخت شهرک سلامت از طرف دیگران نبودیم، گفت: بهترین علوم آزمایشگاهی در این شهرک ایجاد شده و در اختیار هموطنان قرار دارد.

وی افزود: در شهرک سلامت ۴۲ هزار مترمربع فضای آزمایشگاهی و تصویربرداری و یک سالن کنفرانس برای سمینارهای پزشکی در نظر گرفته شده است.نظرات کاربران
ارسال نظر