اخبار

بازدید شهردار اصفهان از شهرک سلامت اصفهان

03\03\1397
بازدید شهردار اصفهان از شهرک سلامت اصفهان

قدرت الله نوروزی ضمن بازدید از قسمت های مختلف شهرک سلامت اصفهان و اطلاع از روند پیشرفت این پروژه که با همراهی معاون مالی و اقتصادی ، معاون عمران شهری ، مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی و شهردار منطقه 10 انجام گرفت ؛ ییشرفت شهرک سلامت اصفهان را از لحاظ زیر ساخت ها ، تجهیزات و نوع ساخت بسیار مثبت و کاربردی ارزیابی نمود.

شهردار اصفهان گفت : امیدواریم که شهرک سلامت براساس همان اهدافی که از ابتدای تاسیس آن در نظر گرفته شده است بتواند به عنوان مرکز سلامت شهر و در راستای توسعه بخشی سلامت ، درمان و پیشگیری برای تمام شهروندان اقدام نماید. وی ادامه داد : شهرک سلامت  کانون امید به زندگی برای بیماران صعب العلاج ، مردم اصفهان و ملت ایران خواهد بود.

نوروزی تاکید کرد: همه کلینیک ها بسیار خوب ساخته شده است و چیزی که در شهرک سلامت بسیار اهمیت دارد، این است که کل پروژه پیوست حقوق بشر دارد. حقوق بشر، همان کرامت انسانی و مجموعه ای از رفتارهایی است که در کل پروژه های اجرا شده توسط این سرمایه گذاران دیده می شود. وی ادامه داد: یک بخش از رعایت حقوق بشر به ابزار و وسایل نیاز دارد اما بخش اصلی آدم هایی هستند که می خواهند در این مجموعه خدمات بدهند و امیدواریم بتوانند در مواجهه با بیمار هم حقوق بشر را به طور کامل رعایت کنند.

شهردار اصفهان افزود: باید با همدلی و همراهی در مسیر برطرف شدن مشکلات شهر گام برداریم. این در حالی است که در اصفهان متاسفانه رقابت های درون صنفی و درون گروهی بیشترین آسیب را وارد می کند.

نوروزی گفت: امیدواریم پزشکی که 30 سال در یک فضای غیراستاندارد و با رفتارهایی که کرامت انسانی در آن ها رعایت نمی شده است، کار کرده، امروز بتواند در فضای حرفه ای ایجاد شده به خوبی کار کند.

وی در زمینه حمایت از سرمایه گذار در اصفهان اظهار کرد: از آغاز فعالیتم در شهرداری عنوان کرده ام از کارآفرینان حمایت می کنیم و فرصت های شهر را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهیم. دوست داریم افرادی مثل مسعود صرامی در این شهر هر روز تعداشان بیشتر شود. شهردار اصفهان تاکید کرد: تمام تصدی گری های دولتی و بخشی از کارهایی که امروزه به شهرداری ها داده شده باید به بخش خصوصی واگذار شود. به این معنا که بخش خصوصی باید وارد عرصه شود و امور را در دست بگیرد. ضمن اینکه ما به سودی که سرمایه گذار برداشت می کند، کاری نداریم. زیرا اگر نگاه غیر از این باشد، مانع رشد و توسعه می شود و امکان فعالیت را از سرمایه گذار می گیرد.

نوروزی ادامه داد: اگر قرار باشد یک فرد سود شخصی ببرد، نیاز نیست این همه سختی را با سرمایه گذاری تحمل کند. قطعا نفع این پروژه برای مردم است و سرمایه گذار می تواند در مکان دیگر با سرمایه خود بهترین زندگی را داشته باشد ولی برای مردم است که می ماند.وی با بیان اینکه ما به دنبال برطرف کردن موانع از جلو پای سرمایه گذاران هستیم، خاطرنشان کرد: نگاه ما به شهر، به صورت طرح جامع است و دوست داریم که همه نقاط شهر طبق طرح جامع پیش برود. به همین دلیل می گوییم باید طرح های ترافیکی درست اجرا شود و فضاهای عمومی و سبز نیز در همه پروژه ها دیده شود.

شهردار اصفهان تاکید کرد: نقد ما به برخی موارد در شهرک سلامت، نقد به سرمایه گذاری نیست بلکه نقد به شیوه کار است. چون کارهای خوبی در شهرک سلامت از لحاظ سخت افزاری انجام شده است دلمان می خواهد در حوزه نرم افزار هم امور بسیار خوب باشد. در همین راستا در اولین فرصت یک جلسه مشترک تشکیل خواهیم داد و سیاستمان این است که راه برای سرمایه گذاران این طرح و ساخت بیمارستان هموار شود و کارها زودتر به نتیجه برسد.

نوروزی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از امکان و توان سرمایه گذار شهرک سلامت در کارهای دیگر هم استفاده کنیم. زیرا در دل سرمایه گذار این پروژه چیزی وجود دارد که 8 سال در دفاع مقدس این کشور، مردم جانشان را برای آن می دادند. این عنصر «عشق» است که در دل مسعود صرامی است و باعث شده سرمایه خود را وارد پروژه ای کند که برای مردم ارزش بسیاری دارد.

نوروزی در خصوص نقش مجموعه سیتی سنتر ، شهرک سلامت و فدک مال در جامعه شناسی شهری نیز گفت : هدف ما در شهر اصفهان این است که صنعت گردشگری را به عنوان یکی از ارکان اصلی اقتصاد شهری مورد توجه قرار دهیم و این مجموعه ها می توانند بخشی از ایده های ما در این زمینه را محقق نمایند. چنانچه شهرک سلامت می تواند به مرکزی جهت توریسم سلامت تبدیل گردد و براین اساس پیش بینی ما این است که مجموعه اصفهان سیتی سنتر ، شهرک سلامت و فدک مال مکان های برای رشد و ارتقاء سطح یک شهر خواهند بود.

 

سرمایه گذار و مدیرعامل پروژه شهرک سلامت نیز ضمن تشکر از تک تک کسانی که به این پروژه اعتماد و کمک کرده اند، گفت: از شهرداران قبلی، شهردار فعلی، استاندار جدید اصفهان، معاونان ایشان و تمام کسانی که از قدیم تا کنون با ما همراه بوده اند، سپاسگذاریم و همه کسانی که برای ما مشکل ایجاد کرده اند را می بخشیم تا بتوانیم به کار خود ادامه دهیم.مسعود صرامی افزود: از اینکه شهردار اصفهان پشت صحنه به فکر سلامتی من بوده اند، ازایشان تشکر می کنم و قول می دهم بهتر کار کنم تا دو سال آینده ایشان از اتفاقی که برای اقتصاد اصفهان رخ می دهد، خرسند باشند.

وی ادامه داد: اقتصاد اصفهان از سال آینده دگرگون می شود. چون قطب درمان سرطان کشور در اصفهان ایجاد شده است. تنها جایی که مجوز استفاده دستگاه پد اسکن، شتاب دهنده دارد پروژه شهرک سلامت است که جوابگوی نیاز کل کشور است و تعهد داده با تعرفه دولتی نیاز کشور را برطرف می کند.

صرامی اذعان کرد: 4 سال است که 110 پزشک متخصص از ابتدای پروژه تا کنون با ما همراه بوده اند و بدون هیچ چشم داشتی، تنها به خاطر افکار و پشتوانه فرهنگی و علمی این مکان کنار ما حضور داشته و کمک علمی کرده اند. وی با «بیزینس من»خواندن برخی از پزشکان، عنوان کرد: در مجموعه شهرک سلامت، انتخاب پزشکان تعهد آنها به تکریم از بیمار بوده . زیرا به نظر من پایه دین اخلاق است .اگر دکتر اخلاق نداشته باشد اتفاقی می افتد که رهبر کبیر انقلاب اسلامی فرمودند؛ «فردی که معتقد نیست نمی تواند متعهد به کار خودش باشد.» وقتی پزشک اخلاق نداشته باشد، به خاطر حفظ منافع خودش کارهایی می کند که نامناسب است. ولی ما از دکترهایی در پروژه شهرک سلامت دعوت کردیم که تخصص و اخلاق را با هم دارند.

صرامی ادامه داد: جامعه به 700 پزشکی که در این مجموعه خدمت خواهند کرد، اقتدا می کند. در یکی از کلینک های شهرک سلامت روزانه 600 بیمار  ویزیت می شود . کلینیک دندانپزشکی شهرک سلامت، 60 پزشک دارد و 70 کارمند استخدام می کند. آن هم پزشکانی که پول، آخرین اولویتشان است نه کسی که دستگاه غیراستاندارد برای کسب درآمد بیشتر استفاده می کند.

سرمایه گذار شهرک سلامت با بیان اینکه مردم خوب می دانند شهرک های سلامت یعنی کلینیک و پاراکلینیک، ادامه داد: بیمارستانی را به طرح شهرک سلامت اضافه کرده ایم که در ۳ سال گذشته نتوانستیم مصوب کمیسیون ماده 5 آن را بگیریم.
صرامی با بیان این سوال که «من یک تنه و بدون حمایت مسئولان، چه کار می توانم انجام بدهم؟» ادامه داد: ببینید با سرمایه گذار در این شهر چه رفتاری شده است که ۳ سال است کمیسیون ماده 5 بیمارستان از 10 هزار و 500 متر به 16 هزار متر تصویب نشده است؛ با تلاش استاندار جدید اقای دکتر مهر علیزاده و دکتر مقدس زاده معاون عمرانی استانداری، مجوز ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی مصوب شد. حال سرمایه گذار آلمانی می گوید بیمارستان در 8 طبقه توجیه ندارد و سرانه هر تخت نباید پایین تر از 137 متر باشد ولی خودخواهی یک انسان باعث می شود 1400 میلیارد تومان سرمایه ای که سرمایه گذار آلمانی آورده است در چند سال گذشته جهت خدمت به بیماران اختصاص نگیرد .وی افزود: شرایط به قدری در شهر اصفهان برای سرمایه گذاران سخت است که ترجیح می دهند بروند  در شهر های دیگر کار کنند.

مدیرعامل پروژه شهرک سلامت و سیتی سنتر خاطرنشان کرد: همانطور که در سیتی سنتر دانشگاه ایجاد کرده ایم که به ما کمک کند سیستم جدیدی را پیاده کنیم، در شهرک سلامت نیز همین اتفاق افتاده است. به پزشک متخصص این پروژه قول داده ایم که فضایی برای آموزش ایجاد می کنیم تا بتواند شاگردانی با اخلاق و متخصص  تربیت کنیم ،  قطعا انسان هایی را پرورش می دهیم تا سخت افزار پروژه رشد کند. زیرا اگر آموزش نباشد، نمی توانیم مجموعه را حفظ کنیم.صرامی با بیان اینکه از ابتدایی ترین تا تخصصی ترین امور را وارد سیستم آموزشی می کنیم، ادامه داد: طی 5 سال گذشته، 70 میلیارد تومان هزینه آموزش نیروی انسانی و ای تی پروژه شهرک سلامت شده است.

وی گفت: یکی از افتخارات ما این است که توانسته ایم در میان 11 کشور، صنعت پزشکی  را بومی سازی کنیم. ضمن اینکه آیین نامه ای برای شهرک سلامت تدوین کرده ایم که مصوب شده است و می تواند برای شهرک های آینده کشور، استفاده شود.صرامی ادامه داد: شهرک های سلامت در کشورهای توسعه یافته یک صنعت هستند و اداره آن علم جامعی نیاز دارد.

مدیرعامل شهرک سلامت با اشاره به برنامه های پدافند غیرعامل پروژه خاطرنشان کرد: اگر در شهر اصفهان زلزله ای بیاید، تنها جایی که می توان 70 هزار نفر از مردم را در آن پناه داد، پارکینگ های شهرک سلامت، فدک و سیتی سنتر است.صرامی ادامه داد: زمانی که شهرداری به فکر ساخت پارکینگ نبود، ما به فکر بودیم. به شهرداری گفتیم زیر خیابانی که قرار است ساخته شود، را پارکینگ ایجاد میکنیم .  پارکینگی ایجاد کردیم که در 30 سال آینده اگر شهرک نیاز به جای پارک بیشتری داشت، بتواند از زیر خیابان استفاده کند.

وی با اشاره به مصوب شدن خیابان های 42 متری اختصاصی برای شهرک سلامت گفت: حسن شهرک سلامت، 4 راه دسترسی آن است. هرچند هنوز به دلیل نبود بودجه همه این 42 متر خیابان اختصاصی توسط شهرداری اجرا نشده است اما همه پروژه های ما شامل شهرک سلامت، سیتی سنتر و فدک طرح ترافیکی دارد. گروه تحقیق داریم و فکرهمه چیز را کرده ایم ، ما که اجازه ساخت و ساز در دل شهر را به خودمان ندادیم از هوایی که متعلق به نسل آینده است حفاظت کردیم .

مدیرعامل پروژه سیتی سنتر و شهرک سلامت در جواب انتقادات به ترافیک ورودی سیتی سنتر نیز گفت: «به من امان نمی دهند.» مقابل سیتی سنتر، سرمایه شهر به پل راهداران تبدیل شده است. چرا کسی نمی پرسد پل راهداران برای چه ایجاد شده است. این پل برای ورود به پروژه ایجاد شده است اما یک شخص که فقط استاندار اصفهان توانسته مقابل آن بایستد راه را بسته است و اجازه تردد نمی دهد. چرا باید چنین اتفاقی بیافتد و کسی چیزی نگوید.

صرامی ادامه داد: من باید با 99 درصد انرژی ام برای شهر کار کنم در حالی که 95 درصد انرژی و فکرم را گذاشته ام برای خنثی کردن مشکلاتی که دیگران برای پروژه ایجاد کرده اند. اگر آلمان ها از پروژه بیمارستان بروند، هیچ سرمایه گذار دیگری برای ساخت بیمارستان داوطلب نمی شود. چون توجیه اقتصادی برای سرمایه گذار ایرانی ندارد که این بیمارستان را بسازد.

وی با اشاره به ویژگی های خاص پروژه شهرک سلامت اذعان کرد: بیمارستان ساختن در کنار شهرک سلامت توجیه اقتصادی دارد چون  موتورخانه اش را ایجاد کرده ایم و 300 میلیارد تومان برای ایجاد مرکز درمان سرطان و ازمایشگاه جامع هزینه شده است. فقط باید یک ساختمان و اتاق های عمل بیمارستان را بسازیم ولی اجازه ساخت نمی دهند .

وی با خطاب قرار دادن شهردار اصفهان ادامه داد: شما که می گویید از سرمایه گذار حمایت می کنید، می دانید که من هر روز در ادارات مختلف و ارگان ها می روم و می آیم تا گره هایی که دیگران زده اند را باز کنم؟ ولی در کنار آن چیزی که یک شهر  تا 30 سال آینده نیاز دارد را ایجاد کرده ایم. دانشگاه ایجاد کرده ایم که نرم افزار تربیت کنیم . انسان هایی را به کار گرفته ایم که دنیا اعتبار آن ها را تایید می کند و به پزشکان متخصص که نیاز بوده برای این شهر باقی بمانند، مطب مجانی داده ایم .

وی با ابراز ناراحتی از وضع حاکم بر فضای سرمایه گذاری در شهر اصفهان ادامه داد: بعضی از مسئولان با سرمایه گذاران رفتاری می کنند که افسردگی بگیرند و دیگر در این شهر باقی نمانند. سرمایه گذاران به خاطر رفتار بعضی مسئولان نمی مانند. ولی ما سرمایه گذاری هستم که در این شهر مانده ایم . سعی کنید آن هایی که مانده اند را نگه دارید. سرمایه گذاران یک درصد از فشاری که من تحمل کرده ام را تحمل نمی کنند. من از مسئولان پول نمی خواهم فقط نگذارید برای من مشکل درست کنند.

صرامی افزود: امروز اگر مسئولان بخواهند، ما سرمایه گذاران می توانیم در کنار استانداری و شهرداری شهر را نجات بدهیم. اگر مسئولان همراهی  کنند سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در این شهر تشویق می کنیم چون دلمان برای شهرمان می سوزد.

/پایان خبرنظرات کاربران
ارسال نظر