اخبار

معرفی شهرک سلامت و سیتی سنتر اصفهان در همایش یک روزه

02\09\1392
 	معرفی شهرک سلامت و سیتی سنتر اصفهان در همایش یک روزه

در همایش یک روزه معرفی شهرک سلامت و سیتی سنتر اصفهان تاکید شد؛
انتقال خدمات شهر از هسته به پوسته مرکز شهر

به گزارش ایمنا،پروژه های شهرک سلامت و سیتی سنتر با مشارکت شهرداری اصفهان و شرکت پرستیژ لند به عنوان یک شرکت خارجی ثبت شده در ایران به منظور انتقال خدمات شهر از هسته به پوسته مرکز شهر در حال احداث است.
میزان سرمایه گذاری در طرح سیتی سنتر ۵۰۰ میلیارد تومان است که در شهرک سلامت حدود ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری پیش بینی شده است.
فاز اول سیتی سنتر اصفهان به بهره برداری رسیده این فاز شامل هایپر استار با مساحت ۱۴ هزار متر مربع می باشد در این مجموعه فروشگاه های برندهای خارجی از قبیل لوازم صوتی، تصویری، پوشاک، چهار بانک، رستوران، شهر بازی مسقف، پارکینگ با ظرفیت یک هزار دستگاه خودرو و محوطه مبلمان شهری احداث شده است.
اجرای پروژه "سیتی سنتر اصفهان" که در نوع خود بزرگترین پروژه تجاری و تفریحی خاورمیانه محسوب می شود، با جذب بیش از ۷۰ درصد سرمایه یک میلیارد دلاری مورد نیاز پروژه از خارج کشور فرصتی مغتنم برای جذب گردشگران خارجی محسوب می شود.
سیتی سنتر اصفهان" بزرگترین و مدرن ترین مجتمع گردشگری، تجاری و تفریحی شامل هتل بین المللی ۵ ستاره با استانداردهای هتل ۷ ستاره، هایپر مارکت، مجموعه سینمایی با آخرین تکنولوژی روز دنیا (Imax)، بزرگترین شهربازی سرپوشیده خاورمیانه به متراژ ۳۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع و بیش از ۷۵۰ فروشگاه از برندهای معروف ایران و دنیا، شعب بانک ایرانی و بین المللی، فودکورت، رستوران های ملل، نمازخانه، سالن های نمایش و آمفی تئاتر، گالری های هنری و نمایشگاهی و غیره می باشد که به وسیله یک پل زیبای شیشه ای که خود برگرفته از طراحی سنتی بازارهای ایران است به برج های مشترک دیگر مجموعه شامل مرکز مبادلات مالی بین المللی گیت وی (IFC) برج اداری و هتل آپارتمان به یکدیگر متصل می شود؛از جمله ویژگی های بارز محل پروژه مجاورت با شهرک های اقماری و پرجمعیت سپاهان شهر و بهارستان، فاصله ۱۵ دقیقه ای تا فرودگاه بین المللی اصفهان، فاصله ۴ دقیقه ای تا زیباترین ورودی شهر اصفهان، فاصله ۷۰۰ متری تا گمرک اصفهان، فاصله ۴۰۰ متری تا ایستگاه مترو، فاصله ۳۰۰ متری تا ایستگاه مسافربری راه آهن، دسترسی آسان از مناطق مختلف شهرستان های اطراف و هر نقطه اصفهان بدون نیاز به عبور از ترافیک مرکز شهر، مجاورت با دو بزرگراه ورودی و کمربندی شهر اصفهان، همجواری با پروژه های مرکز تجارت جهانی و مدرن ترین مرکز نمایشگاهی بین الملل و هم راستا بودن با طرح های مصوب توسعه شهری (طرح های جامع و تفصیلی شهر اصفهان) است.

شهرک سلامت اصفهان
کلنگ احداث'اولین شهرک سلامت کشور 12 مهرماه سال 90با حضور پروفسورحمید سمیعی نژاد عضو انجمن جراحان مغز و اعصاب جهان، در اصفهان به زمین زده شد.
این مجموعه با مساحت ۳۴ هزار متر مربع در مجاورت بزرگراه شهید آقابابایی واقع در شمال شرقی شهر به صورت مشارکتی بین شهرداری و بخش خصوصی در حال احداث است.
شهرک سلامت اصفهان با مدیریت مجریان اصفهان سیتی سنتر و با بهره گیری از منابع مشترک سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بزرگراه آقابابایی در حال اجرا می باشد؛این پروژه و نیز سیتی سنتر در راستای تحقق اهداف کلان توسعه کشور و سند چشم انداز ایران ۱۴۰۰ در حال اجرا است.
با تکمیل فازهای نهایی، مجموعا بالغ بر ۳۵ هزار نفر اشتغال زایی مستقیم و دهها هزار نفر اشتغال زایی غیر مستقیم خواهد داشت. این مجموعه شامل سه بخش عمده شامل کلینیک های تخصصی، مطب ها،فروشگاه های طبی و رستوران های ترگانیک و مرکز جامع پرتو پزشکی شامل امکانات تشخیصی و درمانی مانند ام آر آی ،سی تی اسکن مولتی اسلایس،بخش رادیولوژی تمام دیجیتال،پت اسکن،گاما کمرا،اسپکت سی تی و دستگاه های شتاب دهنده خطی، مرکز جامع آزمایشگاهی شامل پاتولوژِی، بیو شیمی ، هماتولوژی، اتیولوژِ و غیره ،داروخانه، مراکز مجهز توانبخشی و فروشگاه های مرتبط و هتل چهار ستاره می باشد.
در شهرک سلامت سعی شده است که از آخرین تکنولوژِی مورد استفاده در جهان مانند روش CARE MOREو زنده نمودن سبک صحیح زندگی و ارتقا و بهبود کیفیت سطح بهداشت و سلامت شهروندان استفاده شود.
شهرک سلامت جایگزین خدمات موجود سلامت نیست، بلکه شکل جدید مدرن، با کیفیت و جامعی از خدماتی است که مشتری مداری، رفاه مراجعه کنندگان،صرفه جویی در وقت و اطمینان از خدمات دریافتی را تواما در برخواهد داشت.
گستره خدمات شهرک سلامت ملی و منطقه ای خواهد بود. گرچه این طرح به دلیل موقعیت مرکزی و جذاب برای توریسم در اصفهان اجرا می شود و مردم اصفهان سهولت بیشتری در دریافت خدمات خواهند داشت؛ اما به دلیل کیفیت و جامعیت خدماتی که در این شهرک ارائه خواهد شد قابلیت جذب نیازمندان به دریافت خدمات از سزاسز کشور و کشورهای همجوار را دارا خواهد بود.
نزدیک بودن به فرودگاه ، دسترسی به رینگ بزرگراه های شهری، وجود هتل ۴ ستاره در کنار این پروژه ، دسترسی آسان و فوری به مدرن ترین دستگاه های تشخیصی و درمانی بسیاری مزایای دیگر بستر مناسبی برای توسعه تورسیم سلامت خواهد بود.با توجه به طراحی مشاوران توانمند پروژه و زیر ساخت های پیش بینی شده، هر مراجعه کننده به شهرک سلامت فایل الکترونیکی خواهد داشت که شرح خدمات دریافتی و تشخیص های قطعی و احتمالی و نتایج آزمایش ها و گرافی ها در آن ثبت و با در نظر گرفتن ملاحظات اخلاقی و حفظ حریم شخص افراد،دسترسی برای سایر متخصصان فراهم خواهد شد و نیازی نخواهد بود که مراجعه کننده هربار تعداد زیادی مدارک پزشکی را با خود حمل نماید. این بستر اطلاعات طبقه بندی شده ی الکترونیکی علاوه بر تسهیل ارائه خدمات به مردم و توجه واقعی به مشتری مداری امکان مناسبی را برای نظارت بر کیفیت ارائه خدمات فراهم و همچنین منبع بسیار کار آمدی برای توسعه وپژوهش های حوزه علوم پزشکی خواهد بود.
خبرگزاری ایمنا-جمعه ۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۰نظرات کاربران
ارسال نظر