اخبار

شهروند سالم در شهر سالم است

11\05\1393
شهروند سالم در شهر سالم است

شهرک سلامت اصفهان که عنوان نخستین شهرک در خاورمیانه را با خود یدک می‌کشد، تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید. مدیرعامل شرکت پرستیژلند ایران که مجری ساخت این شهرک نیز هست، گفت: شهرک سلامت در سه فاز کلینیک درمانی، آزمایشگاه و تصویربرداری و هتل تعریف شده که تا پایان سال در اختیار پزشکان قرار می‌گیرد. مسعود صرامی در ارتباط با پیشرفت فیزیکی این شهرک اظهار داشت: فاز نخست شهرک که شامل کلینیک درمانی می‌شود، مبتنی بر 84 هزار متر مربع است و در کنار آن 42 هزار متر مربع به محل تصویربرداری و آزمایشگاه اختصاص یافته است. به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه فاز دوم این پروژه در حال ساخت است و مشتمل بر 9 هزار و 400 محل تصویربرداری است که بزرگترین تصویربرداری پزشکی در سطح دنیا به شمار می‌رود، تصریح کرد: فاز سوم پروژه ساخت هتل با متراژ 12 هزار و 500 متر مربع است که بیشتر به منظور اسکان و اقامت همیاران بیمارانی طراحی شده که از نقاط دور و نزدیک برای درمان بیماری خود به اصفهان سفر می‌کنند.

‌‌ انتقال آزمایشگاه‌های خیابان توحید به شهرک سلامت

مدیرعامل شرکت پرستیژلند ایران با بیان اینکه نزدیک به 50 پزشک برای ساخت این مکان سرمایه‌گذاری کردند و اکثر آزمایشگاه‌های خیابان توحید به این محل انتقال پیدا می‌کنند، افزود: آزمایشگاه شهرک سلامت در حالی به آخرین تجهیزات و تصویربرداری روز دنیا مجهز شده که پس از ترکیه و مالزی، اصفهان به این دستگاه‌ها تجهیز شده است. وی اضافه کرد: شهرک سلامت روزانه میلیون‌ها اکسیژن به مردم تزریق می‌کند و این یعنی حفاظت از سلامتی افرادی که بر اثر دودهای حاصل از ترافیک خیابان آمادگان دچار سرفه و تنگی نفس شده و استرسی که به هنگام شلوغی خیابان و به موقع رسیدن به مطب پزشک به آن گرفتار می‌شوند رهایی پیدا می‌کنند.

‌ ‌ استفاده از پزشکان حاذق در شهرک سلامت

صرامی با بیان اینکه آنچه به شهرک سلامت امتیاز و وجه بخشیده طراحی ساختمانی و ظریف‌کاری و نازک کاری‌های بدنه نیست بلکه پیوستن پزشکان متفکر و با ارزشی است که در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، گفت: در شهرک سلامت سعی شده پزشکان معروف و مشهوری که بیماران برای مراجعه به آنها حاضرند حتی دورترین مسافت‌ها و هزینه‌ها را متحمل شوند تا به دست آنها درمان شوند را یک‌جا گرد هم آوریم و این امر را برای بیمار تسهیل و ممکن سازیم. وی ادامه داد: در حال حاضر پزشکان زیادی در ساخت شهرک سلامت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

برخی مدیران سنگ‌اندازی می‌کنند

وی همچنین در ارتباط با سخن یکی از مدیران اصفهانی مبنی بر اینکه شهرک سلامت در حالی راه چاره خلاصی مردم از مطب‌های کوچک خیابان آمادگاه می‌شود که اجاره بها و هزینه هر مطب آن همچون قیمت‌های گزاف سیتی‌سنتر نباشد، گفت: این مدیر تاکنون حتی یک‌بار هم از این مکان بازدید نداشته و در جریان پروژه نیست. صرامی با گلایه از نقد و انتقادهای دور از انصاف برخی از مدیران به این پروژه که تنها براساس شنیده‌های خود سخن می‌گویند، افزود: چطور امکان دارد فردی که خود از مسئولان حوزه بهداشت و درمان استان و دخیل در این امر است به جای حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش درمان و تشویق آنها با این گفته‌ها روند اجرا را کُند بکند؟ مجری ساخت شهرک سلامت اصفهان تاکید کرد: چطور درباره اجاره بهای شهرکی صحبت می‌کنیم که هنوز ساخت آن به اتمام نرسیده و هیچ پزشکی در آن جایگزین نشده؟ وی تاکید کرد: می‌توانم شهرک سلامت را به گونه‌ای طراحی کنم که 500 هزار لیتر آب کشور صرف تاسیسات و تهویه آن شود و در عوض هزینه و اجاره بهای یک مطب 50 هزار تومان تمام شود اما به جای این اقدام، اجاره‌بها را با درصدی افزایش به 60 هزار تومان می‌رسانیم. صرامی بیان داشت: اگر هم اجاره‌بها و فروش مطب‌های شهرک سلامت بالا است به خاطر تجهیز این شهرک به مدرن‌ترین تجهیزات روز و دستگاه‌های تصویربرداری است که تنها در مالزی و ترکیه برای بیماران قابل دستیابی است. وی ادامه داد: شهرک سلامت از دید برخی از مسئولان اقدامی است که تا 30 سال آینده هم دولت از عهده این کار بر نمی‌آید.نظرات کاربران
ارسال نظر