اخبار

وزیر اقتصاد: دولت، به صنعت توریسم توجه جدی دارد

11\05\1393
وزیر اقتصاد: دولت، به صنعت توریسم توجه جدی دارد

به گزارش ایرنا، « علی طیب نیا » روز پنجشنبه در نشست با سرمایه گذاران یک مرکز تجاری در اصفهان و دست اندرکاران ساخت شهرک سلامت این شهر، افزود: پتروشیمی و توریسم، بخش های پیشرو اقتصاد کشور هستند و شخص رییس جمهور بر تقویت این صنایع تاکید دارد. 

وی افزود: در صنعت توریسم کشور نیز اکو توریسم و توریسم درمانی در اولویت قراردارند و باید زیرساخت های لازم برای تقویت و توسعه آنها فراهم شود. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی بااشاره به اینکه امکانات رفاهی و اقامتی با جذب توریسم ارتباط مستقیم دارد، تصریح کرد: امکانات رفاهی و اقامتی صنعت توریسم کشور پاسخگوی مطالبات گردشگران نیست و باید با تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری در این بخش، امکانات و تجهیزات رفاهی و اقامتی مناسبی را برای صنعت توریسم کشور فراهم کنیم. 

وی با بیان اینکه « دولت بدنبال این است تا هتل داری را تشویق کند » افزود: دولت وظیفه دارد مشکلات سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بخش را مرتفع کند. 

طیب نیا، ایجاد بهبود کسب و کار را از سیاست های دولت یازدهم بیان کرد و افزود: دولت مصمم به فراهم کردن سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در عرصه اقتصاد کشور از جمله کسب و کار است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: آمار نشان می دهد که میزان پس انداز سرمایه گذاران خصوصی در ایران خوب است اما متاسفانه این سرمایه ها در ایجاد کسب و کار به کارگیری نشده و بیشتر به سمت بازار سرمایه، سوق داده شده است. 

وی افزود: دولت با جدیت بدنبال آن است تا بنگاههای دولتی را به بخش خصوصی واگذار نماید و در این راستا در 10 ماهه نخست فعالیت دولت یازدهم، 35 هزار میلیاردتومان سهام شرکت های دولتی به بخش خصوصی واگذار شده است. 

طیب نیا اظهار کرد: این درحالیست که در هشت سال گذشته تنها هشت هزار میلیارد تومان از سهام شرکت های دولتی به بخش خصوصی واگذار شد. 

وی افزود: هدف دولت از واگذاری سهام شرکت های دولتی به بخش خصوصی، اصلاح کسب و کار است. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ساخت شهرک سلامت در اصفهان اظهار کرد: احداث این مجموعه ها همراه با تجهیزات و امکانات مناسب پزشکی و اقامتی می تواند زمینه رشد توریسم سلامت را فراهم کند.نظرات کاربران
ارسال نظر