اخبار

دکتر قاضی زاده هاشمی : بهره برداری از پروژه شهرک سلامت گامی بسیار مهم در حوزه سلامت اصفهان بوده و ام

31\05\1396
دکتر قاضی زاده هاشمی : بهره برداری از پروژه شهرک سلامت گامی بسیار مهم در حوزه سلامت اصفهان بوده و ام

وزیر بهداشت در اصفهان:

70 هزار تحت بیمارستانی نیاز داریم/ تصدی گری وزارت بهداشت کاهش می یابد /استقبال از سرمایه گذاری بخش خصوصی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، سید حسن قاضی زاده هاشمی دقایقی پیش در آیین بهره برداری از فاز نخست شهرک سلامت اصفهان اظهار داشت: فعالان حوزه سلامت در راستای آسایش و آرامش و رفاه و پیگیری ارزش های انقلاب اسلامی در حوزه سلامت از هیچ کوششی دریغ نخواهندکرد.

وی با اشاره به پروژه شهرک سلامت اصفهان افزود: بهره برداری از پروژه شهرک سلامت گامی بسیار مهم در حوزه سلامت اصفهان بوده و امیدواریم در خدمات رسانی آن به زودی آغاز شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای پیشرفت این پروژه از هیچ کمکی فروگذار نبوده و مطمئن هستم مدیر پروژه شهرک سلامت که از بخش خصوصی است گرچه نخستین بوده و در این پروژه دچار زحمت شده اما راه را برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت باز کرده اند.

وی بیان کرد: از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت استقبال می کنیم.

وی تصریح کرد: گردشگری سلامت در دنیا با 150 میلیارد دلار گردش مالی مواجه است و یکی از سرمایه گذاری های خوب در ایران است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه ایران در علوم پزشکی مقام اول را در منطقه دارد، افزود: ما همه نوع آمادگی برای حضور بخش خصوصی داریم و تا پایان شهریورماه سند درمان کشور ابلاغ می شود و در این سند دقیقا مشخص شده که در هر نقطه از ایران چه تعداد تخت برای بخش خصوصی و دولتی مورد نیاز است و تضمین خرید تجهیزات از سرمایه گذاران انجام شده و برای تجهیزات پزشکی نیز موانع صدور مجوزهای به مقدار زیادی تسریع و حذف شده و امیدواریم که با اعلام سند درمان شاهد حضور جدی بخش خصوصی در سرمایه گذاری حوزه سلامت باشیم.

وی با اشاره به نیاز 70 هزار تحت بیمارستانی در کشور اضافه کرد: تامین این نیاز در توان دولت نبوده و ساخت بیمارستان نه وظیفه و نه کار دولت است، وظیفه دولت سیاستگذاری و نظارت و در غالب بیمه ها خرید خدمت است و امیدوارم ما در دولت دوازدهم بتوانیم که به بخشی از این آرزو تحقق ببخشیم که تصدی گریمان را کاهش بدهیم، زیرا کار ما اداره بیمارستان و اتاق عمل نیست و ما بایستی نظارت کنیم و بتوانیم بهترین متخصصین را با بالاترین دانش و مهارت را در اختیار مردم قرار دهیم و امیدوارم بتوانیم بخشی از تصدی گریمان را کاهش دهیم و اگر منابع تامین شود بتوانیم از بخش خصوصی و عمومی خرید خدمت کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت فرصت خوبی خواهد بود اگر که نگرانی های بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری تضمین شود، افزود: بیشترین سرمایه گذاری در دنیا به دلیل سود بالای آن در حوزه سلامت است و امیدواریم در اصفهان که یکی از مهم ترین قطب های اقتصادی کشور است شاهد حضور سرمایه گذاران حوزه سلامت باشیم.

وی گفت: آنچه من در شهرک سلامت اصفهان دیدم بی نظیر است و امیدوارم که خدمات دهی آن نیز بی نظیر باشد زیرا مردم اصفهان حق بزرگی بر گردن این کشور دارند و فداکاری و ایثار فراوانی انجام دادند که خدمت به این مردم بالاترین افتخار است.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: ما به چند کشور منطقه سفر کردیم ازنظر دریافت خدمات و سطح مهارت آنان با ایران قابل مقایسه نیست امیدوارم در راستای بین المللی سازی شهرک سلامت اصفهان خدماتی در تراز اصفهان به مردم ایران بدهد، مطمئناً طراحی تجهیزاتی که در طول یک سال و نیم آینده در این حوزه مستقر می شود، بی نظیر خواهد بود و وزارت بهداشت از این حرکت حمایت می کند.

وی از همه افرادی که از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت حمایت کردند تشکر کرد و گفت: حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی سبب رونق اقتصادی و اشتغال، تکمیل و تجهیز پروژه هایی می شوند که سبب افتخارآفرینی برای استان و کشور می شوند.نظرات کاربران
ارسال نظر