اخبار

سخنرانی دکتر محمد جهانگیری در زمان برگزاری نمایشگاه و کنفرانس گردشگری سلامت اصفهان

دکتر جهانگیری در ابتدا گردش مالی در سال 2017 را طبق گزارش شورای گردشگری و سفر مبلغ 2.000 میلیارد دلار عنوان کردند که 4/1 آن (بالغ بر 500 میلیارد دلار) مختص گردشگری سلامت می باشد و خاطر نشان کردند با توجه به سهم یک درصدی ایران، درآمد ما از گردشگری سلامت مبلغی بالغ بر 5 میلیارد دلار می باشد.

سخنرانی دکتر فریدون الهیاری در زمان برگزاری نمایشگاه و کنفرانس گردشگری سلامت اصفهان

دکتر الهیاری در ابتدای سخنان خود با اشاره به اینکه اصفهان در حوزه گردشگری سلامت دارای ظرفیت های بالایی می باشد خاطر نشان کردند ؛ امروزه اصفهان به لحاظ ظرفیت های بالای تخصصی، متخصصان برجسته و صاحب نام و همچنین تیم جراحی زبده ؛ افرادی که به خدمات درمانی و رفاهی نیاز دارند را از نقاط مختلف جهان گرد هم آورده و این خدمات را به آنان ارائه می دهد.

سخنرانی در ارتباط بانقش هلال احمر در صنعت گردشگری سلامت و خدمات ارائه شده از طرف آن سازمان

دکتر اکرمی در ابتدا ضمن مقایسه کشور ایران و ترکیه در حوزه گردشگری سلامت، تعداد مراکز خدمات درمانی بیمارستانی را در هر دو کشور یکسان دانستند.

سخنرانی در ارتباط با تجارب گردشگری پزشکی در زمینه تخصص های خاص در ایران

دکتر نصر در آغاز به پتانسیل کشور ایران برای جذب بیماران در حوزه های خاص از جمله باروری و ناباروری، روش های نوین باروری، طب ترمیمی، بیماریهای ژنتیک و روش های پیشرفته درمان سرطان که نیاز به اطلاع رسانی و بازاریابی مناسب دارند ، اشاره نمودند.

سخنرانی در ارتباط با نقش نظام امور خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در توسعه گردشگری سلامت

آقای سالاریان به این نکته تاکید داشتند که کاهش نرخ برابری ریال، کشورایران را به عنوان کشور ارزان تلقی می کند ولی در رابطه با بحث گردشگری بر خلاف ادعای بسیاری از متخصصان، ایران کشوری ارزان تلقی نمی شود و حتی در مقایسه قیمت در حوزه گردشگری با کشور ترکیه برابری و یا حتی در برخی موارد سبقت گرفته است.