نمایشگاه گردشگری سلامت

معرفی

 پروژه شهرک سلامت اصفهان(IHCC )

1 -سرمایه گذاران عمده این پروژه عبارتند از:

     الف) شرکت پرستیژلند ایران : پرستیژ لند یک شرکت چند ملیتی اماراتی، سوئیسی و ایرانی است که فعالیتهای خود در ایران را از سال 1385 آغاز کرده است.

      ب) شهرداری اصفهان.


سرمایه گذاری های شرکت پرستیژلند در ایران فعلاً در پروژه های سیتی سنتر ، شهرک سلامت ، هتل اجلاس سران ، برجهای تجارت جهانی و مجموعه های مسکونی هوشمند سیتی سنتر متمرکز است . این سرمایه گذاریها تحت تضمین قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی ایران است و با مجوز وزیر اقتصاد و دارائی و نیز تأیید هیئت وزیران آغاز به کار کرده است.
هدایت و اداره این پروژه را هیئت مدیره IHCC رهبری می کند و در بخش ها و مقاطع مختلف از قابلیت ها و تجربه پزشکان ، مهندسین ، کارشناسان و شخصیتهای معتبر اصفهان بهره می گیرد.

2 -اجرای پروژه شهرک سلامت سه ساله دیده شده و با توجه به آغاز عملی آن در اردیبهشت 1391 و با اجرای خوب و قابل قبول گروه اجرائی ، انتظار می رود در سال 1394 بخش قابل ملاحظه ای از این پروژه وارد بهره برداری شود.
در گذشته رشد جمعیت کشور از یک سو و عدم تأمین امکانات ضروری از سوی دیگر موجب بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و نهایتا اثرات سوء بر بیماران و حتی اقتصاد کشور شده است . در شرایط فعلی پزشکان ما عموماً به تشخیص و درمان می پردازند ، حال آنکه در شهرک سلامت ابتدا به حفظ سلامت جامعه با بهره گیری از امکانات IT و سیستم ارتباطی مانند email ، موبایل و شبکه های اجتماعی پرداخته میشود، در گردش کار IHCC بیمار پس از مراجعه به این مرکز تحت تشخیص،درمان، مراقبت، پیشگیری و پیگیری تا بهبودی کامل قرار میگیرد که روند متداول کار در شهرک سلامت محسوب می گردد ،تداوم و گسترش این فرآیند طبعاً افزایش امید به زندگی را در بین جامعه در حال تحول ما گسترش داده و موجب ارتقاء سطح فرهنگ بهداشتی جامعه و دولت خواهد شد.
شهرداری اصفهان در راستای منشور اخلاقی خود، با شناسایی مبانی ناهنجاری های مرتبط با ترافیک در هسته مرکزی شهر اصفهان و به منظور گردآوری مطب ها و مراکز پاراکلینیکی و تمرکز آنها در مجتمع های دارای استاندارد پزشکی جهت کاهش سفرهای درون شهری و صرفه جویی در زمان و افزایش سطح بهداشت مردم پس از انجام مطالعات و تحقیقات بسیار در این خصوص در صدد یافتن راه حلی برای این موضوع شد که نهایتا به دلیل م

شاهده قدرت شرکت پرستیژلند در حوزه معماری و انجام امور زیربنایی در زمستان سال 1390 به پیشنهاد ساخت شهرک سلامت و به اجرای این پروژه منجر گردید.
دیگر مشخصات شهرک سلامت
1 -دسترسی آسان و سریع از تمام نقاط شهر
2 -به لحاظ وجود زیر ساختهای مناسب امکان اجرایی شدن پزشک خانواده
3 -مرکزی جامع با 36 کلینیک جهت رفع نیاز بیماران.
4 -ارائه الگویی مناسب در ساماندهی نظام خدمات درمانی و مطب ها و افزایش سطح بهداشت جامعه.

3 -درباره فاز اول پروژه کلینیک های مستقر در پارت 1:
* پارت 1 قریب 84000متر مربع زیربنا دارد.
* این طرح در قالب 36 گروه از رشته های گوناگون پزشکی فعال خواهد بود. این گروهها در قالب کلینیک های تخصصی ، مراکز جامع تخصصی و نیز گروه مطب های شخصی در رشته های مختلف فعال خواهند بود.
* کلینیک تخصصی مانند کلینیک ارتوپدی و امثال آن.
* مراکز جامع مانند مرکز جامع زنان و مامائی که متخصصین رشته های مختلف و مربوطه ای را در خود جای خواهد داد.
* گروه مطب های شخصی مثل گروه مطب های چشم، گروه مطب های داخلی و امثال آن.
همچنین مراکز خرید که در طبقه همکف ساختمان قرار گرفته به این مجموعه پزشکی حال و هوایی مفرح و دلگشا می دهد.

4) فاز دوم پارت 2:
•پارت 2 بیشترین سرویسها را به منظور رفاه حال بیماران "صرفه جویی در وقت و تأمین بهترین سرویسهایی که ضرورت IHCC است" در خود جای داده است.
در پارت 2 یگان هایی به شرح زیر در دست ساخت می باشد:
الف) تصویر برداری و پرتونگاری در دو طبقه به مساحت 9800 متر مربع
ب) آزمایشگاه طبی در دوطبقه به مساحت 2000متر مربع
ج) رستوران اورگانیک به مساحت 1400 متر مربع
د) سالن کنفرانس به و نمایش چندمنظوره
ه)داروخانه به مساحت 770 متر مربع
و)کلوپ پزشکان جهت استراحت و پذیرایی از آنها و نیز کتابخانه علمی، تخصصی.
5) فاز سوم هتل 5 ستاره :
* هتل مورد نظر در 12 طبقه و با زیربنائی معادل 12500 متر مربع در نظر گرفته شده است.
این هتل عمدتاً به منظور پذیرائی از پزشکان ایرانی که از سراسر کشور به این مجموعه سفر می کنند ، پزشکان خارجی که به منظور شرکت در کنفرانس های علمی به ایران می آیند و بیماران و همراهان آنها که از نقاط دوردست به اصفهان می آیند منظور گردیده است.